Čo bolo to bolo, terazky som Slovak Puppy Champion

12.06.2022

Nitra 10.6. - 12. 6. 2022

CACIB PRESIDENT CUP & WORLD SPECIAL SHOW

CACIB GRAND PRIX SLOVAKIA 

CACIB DERBY WINNER SHOW & CRUFTS NOMINATION  

Tentokrát nás výstavní vítr zavál na Slovensko.

Nedělní noc, příjezd z výstavy. Pak šup do práce a do školy. Středa fyzioterapie u naší úžasné Simči. V pátek brzy ráno už sedíme v autě a letíme směr Nitra. Čeká nás výstavní premiéra na Slovensku a hned tři výstavy za sebou. První je v pátek a velmi šikovně až po obědě, takže jedeme bez přespání.

Den první - CACIB PRESIDENT CUP & WORLD SPECIAL SHOW

Přijíždíme na výstavu, vybalujeme a slyšíme mužský hlas jak křičí italské nadávky. Ano, právě přijel Gabriell Stafuzza. Pán parkující vedle nás to ohodnotí slovy: "Já věděl, že jedu na východ, ale že až tak na východ?!"-:). Je nám jasné, že se bude konat repríza klání ze Zadaru. Lexinka proti nadějné italské feně. Náš hlavní cíl je ale jiný. Stellinka bude nabírat výstavní zkušenosti a možná se povede i nějaké pěkné umístění.

Míříme do haly, která je... Klimatizovaná (!!!) a to tedy pořádně. Kraťasy určitě nevyužijeme. První kroky vedou, jak jinak, než ke stánku s kávou, který je nám nějak povědomý. Aha, to jsou Poláci, kteří jsou vždy na výstavách v Polsku. Odpoledne zjišťujeme, že focení zajišťují Maďaři, stánek s kokardami mají Češi... 

Velkou část haly obsazují 2 velké týmy handlerů z Itálie, ale chovatelů z Čech je tady také dost. 

Tak jdeme na to! Rozhoduje Rui Oliviera z Portugalska. Tempo je ďábelské, posuzování mírně zmatené, věk pokročilý-:). Pan rozhodčí je hodně nervózní. Nu což-:).

Maminka vyráží do boje s Docíkem v třídě šampionů. Tradičně je největším soupeřem Prad. Docík bojuje a je z toho třetí místo. Docík - EX3.

Stellinka se protahuje a jde na to. Je tady první vítězství dnešního dne! Stellinka - VP1.

Nastupuje mezitřída. Lexinka si pohledem měří svoji soupeřku ze Zadaru. Je jasné, že je odhodlána zvítězit. Podařilo se! Lexinka - EX1, CAC, poráží fenu z třídy otevřené a získává CACIB!

Vyrážíme na rychlou večeři do McDonalds. Parkujeme kousek od Drive-In, máme otevřený kufr a budíme velkou pozornost. Děti se ve frontě na "drivu" vyklánějí z okének, zastavuje u nás pán, obdivuje pejsky a než odjíždí, tak pronese: "My jsme se nikdy neměli rozdělit". Dávám mu za pravdu. Jsme příjemně překvapení z tak vřelého přijetí ze strany místních obyvatel, které pokračuje i další dva dny.

Při příjezdu na ubytování vzpomínáme na Tři veterány. Ano, máme jedničku, takže bez štěnic (ty už jsou všechny na Dopravním podniku v Praze-:)) a s ramínky. No, už jsme bydleli v lepším. Kde se vzaly ty pětihvězdičkové recenze na Google? Netušíme. Tatínek úspěšně opravuje klimatizaci, vyrážíme venčit do "parku" jako vystřiženému z hororu Alfréda Hitchcocka a jdeme spát. Ráno se přesvědčujeme, že stará pravda o tom, že kuchař, který kouří, tak hodně solí, stále platí a frčíme na výstavu, kam to máme 3 minuty autem.

Den druhý - CACIB GRAND PRIX SLOVAKIA

Začíná druhý výstavní den. Dnes posuzuje Brigita Kremser ze Slovinska. A je to "jiná káva". Klidná, milá, pečlivá, ale přísná.

Docík už je v kruhu. Opět stejná konkurence a jeden šampion navíc. Tak kdo bude dnes vítěz? Prad? Ale ne! Vítězí Docík - EX1, CAC. Teď ho čekají soupeři z mezitřídy a třídy otevřené. Docík je poráží. Wau! To je obrovský úspěch, Docík získává CACIB a titul Grand Prix Slovakia Winner.

Stellinka zkušeným krokem starého mazáka nastupuje k posouzení. Nezbytné mazlení s paní rozhodčí a je tady první místo - VP1. Teď ještě poměřit síly s vítězným klukem a Stellinka ho poráží. Stellinka - Minor Puppy BOB, Grand Prix Slovakia Minor Puppy Winner.

Lexinka stojí v kruhu. Julinka je plná dojmů z úspěchu jejího miminka. Opět velmi nabitá třída. Lexinka s přehledem vítězí. Teď ještě porazit fenu z třídy otevřené. Hotovo! A jdeme do boje o nejlepšího jedince z plemene. Soupeřem je jí mimo jiné Docík. Lexinka vítězí - EX1, CAC, CACIB, BOB, Grand Prix Slovakia Winner. Docík získává titul nejlepšího jedince opačného pohlaví - BOS.

Lépe už to nešlo-:).

Lexinku ještě čekají závěrečné soutěže a boj o nejlepšího jedince FCI I. - BIG.

Přesouváme se do haly na závěrečné soutěže. Nervozita stoupá. 

Lexinka a Julinka plují do závěrečného kruhu, kde proti sobě bojují více než dvě desítky psů. Lexinka je v užším výběru. Bohužel na stupně vítězů to tentokrát nestačilo. Perfektní výkon!

Poučeni z předchozího dne nacházíme luxusní burgrárnu a příjemný park. Za zvuku hudebního festivalu z nedalekého podhradí upadáme do hlubokého spánku.

Den třetí - CACIB DERBY WINNER SHOW & CRUFTS NOMINATION

Máme před sebou poslední den výstavy. Důležitý den pro Stellinku. Nervozita se střídá s únavou. 

Dnes posuzuje Judit Korózs-Papp z Maďarska, která včera posuzovala v kruhu vedle nás a působila hodně přísně. Jdeme na to,

Tradičně začíná Docík. Dokáže znovu porazit Prada? Bojuje jako lev, ale stačí to pouze na krásné druhé místo. Docík EX2, resCAC.

Štěňátko do akce! Stellinko, dnes je tvůj velký den. Pokud vyhraješ, tak získáš titul Slovak Puppy Champion. Podařilo se! Stellinka je nový štěněčí šampion. Moc gratulujeme a děkujeme Martině a Martinovi za úžasnou slečnu.

Nastupuje Lexinka. Dokáže potřetí zvítězit? Neskutečné! Ona to dokázala. Lexinka - EX1, CAC, CACIB a navíc získává kvalifikaci na prestižní CRUFT 2023, který se koná ve Velké Británii.

Jdeme si vyzvednout certifikát pro naši mimi šampionku, fotíme, balíme a vyrážíme směr domov.

Navigace píše 4 a půl hodiny, u Bratislavy se to trochu ucpává... Po 3 a půl hodinách parkujeme u domu-:). Zaznívají slova chvály na tatínkovo řidičské umění. Jel jsi jako prase, asi se poblejeme... To zahřeje u srdce-:).

A kam příště? Asi někam na jih-:). Ale o tom až příště.

Děkujeme babičce za perfektní péči o zvěřinec a skvělou večeři. Za dokonalé fotky děkujeme týmu Hájek photography.