DALMATIA DOG SHOWS 2022

05.05.2022

CACIB ZADAR 29. 4. - 2. 5. 2022

CACIB DUBROVNÍK 4. 5. - 5. 5. 2022

Do Lucemburska to bylo jen 828 Km. Není to málo?

Přítmí. Ticho. Do tmy svítí maminky notebook. Hodiny odbíjejí 22 hod. Lehce zavrzají dveře, záda ohnutá, hlas Seana Conneryho podoba. Táta vchází do dveří. "Miláčku, dnes jsem měl v práci chvilku čas a objevil jsem super výstavu v Chorvatsku". Maminka rychlostí ninji přepíná stránku se stejnou výstavou na web "Jak učinit mužem šťastným ve třech krocích" a ptá se: "To zní dobře, najdeš prosím stránky k výstavě a mrkneme na to?". 

A bylo rozhodnuto. Na přelomu dubna a května budeme vystavovat v Zadaru a Dubrovníku. Teď zbývá pár drobných úkolů před cestou:

  • Uklidnit babičku a vysvětlit ji, že místo bujarých oslav trojích narozenin (maminka 5. 5., babička 6. 5. a tatínek 7. 5.), které jsou tradičně spojeny s přeletem Gripenů a výstřelem z parníku Arnošt, bude babička hlídat zbytek smečky.
  • Zajistit pro Amíga sportovní program, ať mu není smutno a nepřibere 10 kg. Velké poděkování patří úžasným slečnám Kristýnce a Míše.
  • Domluvit se v Interhotelu Snopoušovy na ubytování Stellinky. Moc děkujeme Martině a Martinovi.
  • Uvolnit děti ze školy. To byl nakonec úkol nejhorší, protože pojmy jako zápis nebo domácí úkol nepatří do řeči Natálčina kmene.
  • Nakoupit spoustu oblečení pro ženskou část výpravy, tak aby když se polovina zapomene doma, stále měly naše dámy co na sebe.
  • Nesměla chybět ani obligátní návštěva servisu Mercedes v Praze a oblíbený úkon seřízení brzd, dle hesla proč to udělat na první pokus, když to můžeme zvládnout na třikrát. Jako odškodnění dostal tatínek luxusní náhradní vůz Mercedes S v ceně asi 4,5 mil Kč, který maminka ohodnotila jako kolotočářský-:).

Den "D" 27. 4. 2022

Balení, noční koupání, fénování... a už je tady den odjezdu. Start v 6 hod ráno. Posádku tvoří: řidič tatínek, navigátor maminka, stevardky Julinka a Natálka, pejsci - Docík, Lexinka, Stellinka a Růženka. První zastávka Snoupoušovy City a zde odevzdat správné pejsky. Takže jak to bylo, hmmm. A už víme, vyložit Stellinku a nechat ji v Interhotel Snopoušovy a vrátit Růženku, kterou jsme měli na hlídání (asi ji nedáme, je tak úžasná). A už frčíme. Německo, Rakousko... Opravy, zácpy, rána, prásk, bum. Od dodávky před námi odlétá neznámý předmět a ťuklé čelní sklo je na světě... To nás nezastaví a už parkujeme před ubytovaním ve Slovinsku. Ještě rychlá prohlídka města Ptuj (doporučujeme!), večeře v McDonalds (vše ostatní je zavřené - státní svátek), kterou oslavíme 15-let výročí svatby. A šup do postele, ať můžeme ráno pokračovat.

Chorvatsko příjezd

Ráno 28. 4. vyrážíme směr Chorvatsko. Tankujeme na OMV za příjemných cca 37 Kč za litr nafty a frčíme do prázdninového střediska Zaton nedaleko Zadaru. Po obědě jsme na místě. Úkol číslo jedna zněl jasně - dojet k recepci. Tak už u ní jsme. Hmmm, tak to je recepce kempu, špatně. Pár koleček, za které by se nemusel stydět ani Clark Griswold, jednosměrka, no to nic... a jsme na místě. Vítá nás krásná přízemní vilka s terasou. Obrovský obývák, dvě ložnice, dvě koupelny. Hmmm, to si necháme líbit. V obřím areálu po chvilce nacházíme místo, kde bude výstava a světe div se, přípravy jsou v plném proudu. Procházka k moři, výborná večeře a šup do postele.

První výstavní den - 29. 4. 2022

Ráno brzy vstáváme, rychlá úprava pejsků a už jdeme na místo výstavy. Procházka 5 minut krásným parkem. Slunečno, teplota ideální. Začíná to snově. Dnes jdeme na řadu v cca 10.30 hod. Barva kostýmů červená.

Dnes posuzuje Dirk Spruyt z Belgie. Koncentrovaný, velmi pečlivý. Píší se posudky! Hurá!

Lexinka EX1, CAC, CACIB a ve finále poráží Docíka a získává BOB. Docík EX1, CAC, CACIB, BOS.

Julinka vyráží do kruhu s Docíkem bojovat v Junior handlingu. Rozhodčí Vibor Ježek. Konkurence je velká, 8 šikovných mladých handlerů. Julinka získává první místo! Paráda! 

Lexinka a Docík nastupují ještě do párů a je to... první místo. Rozhodčí znovu Vibor Ježek. WAU. Julinky jásají. Neskutečný začátek. Tatínek navenek jásá, ale ze starosti mu roste na čele vráska velikosti Grand Canyonu.

U večeře rozebíráme situaci a slavíme. Tatínek upozorňuje na velmi kvalitní fenu z Itálie, která je nejsilnějším konkurentem. Ale kdo by mu věřil...

Druhý výstavní den - 30. 4. 2022

Dnes si můžeme přispat, posuzování začíná v pravé poledne. Maminko spi, maminko, ne ještě tam nejdeme, máme dvě hodiny času, ano maminko už jdeme-:). Jakou barvu kostýmu dnes? Tatínek radí opět červenou a povídá něco o pověrčivosti. Holky si oblékají růžovou a modrou...

Dnes posuzuje Olga Kupryanova Šinko - Slovinsko. Dnes to frčí trochu jinak, ale posudky budou. Díváme se na posouzení jiných plemen, Ha, pes, který měl včera BOB, dnes neboduje. Hmmm, nervozita stoupá. Italskou fenu přivádí slavný handler Gabriele Stafuzza. Hmmm, dobře se na konkurenci připravili.

Lexinka EX2, res. CAC, res. CACIB, poráží ji obávaná konkurentka. Docík EX1, CAC, CACIB, BOS.

Tatínek spolkne "já to říkal" a chystáme se do závěrečných soutěží. 

Julinka znovu nastupuje s Docíkem do Junior handlingu. Rozhodčí Myriam Vermeire. Posuzování je velmi důkladné, dnes se mladí handleři pořádně zapotí. A je to... První místo. Nemůžeme tomu uvěřit, podruhé první.

Vyrážíme na večeři a dlouho procházku spojenou s průzkumem obřího areálu. Soustava bazénů, jeden vyhřívaný, autodráha, obchody, restaurace, diskotéka, golfové hřiště... No tedy! Vše rozebíráme dlouho do večera, na pomoc přichází láhev Pelinkovace.


Třetí výstavní den - 1. 5. 2022

Dnešní posuzování startuje až kolem 13.30, jsme jedno z posledních plemen v kruhu. Po včerejšku jsme nervózní. Pověrčivost vítězí a Julinky si oblékají červené kostýmky.

Rozhodčí pro třetí výstavní den - Myriam Vermeire z Belgie. Posouzení je opět důkladné. Paní rozhodčí je velmi příjemná. Vypadá to nadějně. 

Lexinka EX1, CAC, CACIB. Docík EX1, CAC, CACIB a jeho oblíbený BOS. Jsme spokojení. Nervozita je pryč. Docíkovi schází už jen jeden CAC do zisku Šampiona Chorvatska.

Nestačíme se ani rozkoukat, Julinka mění barvu na zelenou a už jedou závěrečné soutěže. První jdou na řadu mladí handleři. Rozhodčí je pan Nikša Lemo. Julinka bojuje a získává třetí místo.

Následují páry. Lexinka koriguje Docíka. Brácho nezlob! Posuzuje Olga Kupryanova Šinko. Jsme znovu na bedně. Naše báječná trojka vybojovala druhé místo!

Ještě nezbytné foto pod rozkvetlým stromem (byl jeden asi na 10 km2-:)) a když už máme v ruce fotoaparát, tak ještě pár fotek na pláži. Potom co jsme asi 10 malým chlapečkům germánského původu vysvětlili, že není dobrý nápad nám jezdit na kolách a koloběžkách před foťákem, máme hotovo a jdeme večeřet a spát.

Čtvrtý výstavní den - 2. 5. 2022

Máme před sebou poslední den v krásném Zatonu. Dnešní den bude dlouhý. Začínáme kolem 10:30 hod, následovat bude Best In Show (závěrečné soutěže), kde se Julinka předvede v Junior handlingu a párech. Po skončení nás čeká ještě Supreme Best In Show, kde se mimo jiné představí vítězové Junior handlingu z jednotlivých dní. Původní plán, že budou ve finále soutěžit 4 vzal za své, protože Julinka vyhrála již 2x. Uvidíme dnes.

Dnes posuzuje Štefan Šinko, předseda Kynologické unie Slovinska.

Lexinka EX1, CAC, CACIB, Docík EX1 CAC res.CACIB. Hurá Docík je Šampion Chorvatska! Hned vyplňujeme formulář a odevzdáváme v kanceláři s příslušnou platbou v eurech. Tak snad se někdy dočkáme certifikátu-:).

Pan Šinko nasazuje výraz tvrďáka, slamák posouvá do čela a jde k mamince. Nějaký průšvih? Ale vůbec ne, pan rozhodčí se ptá, jestli je Julinka dcera a následně ji pochválí za špičkový handling.

Julinka nastupuje do přípravného kruhu a jde bojovat v Junior handlingu. Posuzuje Dirk Spruyt. Napětí roste a Julinka je... První! Wau, to jsme nečekali. Takže do finále postupuje Julinka (3x vítězka) a konkurentka ze Slovinska.

Rychle na páry. Posuzuje opět Dirk Spruyt z Belgie. A náš tříčlenný dream team získává první místo.

Blíží se vrchol čtyřdenní výstavy. Začíná Supreme Best In Show. Do finále Junior handlingu nakonec zamíchávají i vítězku mladší kategorie. Posuzuje Olga Kupryanova Šinko. Napětí je obrovské, skoro jako velká kokarda, která čeká na vítěze. Julinka je na prvním místě. Získává titul Supreme Junior Handling.

Úžasný vrchol moc krásné výstavy! Dnes si po večeři zasloužíme i dezert-:). Zabalit, zalehnout a ráno start směr Dubrovník.

Dubrovník - 3. 5. - přesun, ubytování.

Dnes nás čeká přesun do Dubrovníku a pokračování dobrodružné výpravy po Chorvatsku. Ráno to začíná velmi pozitivně. Po příchodu k autu Natálka zjišťuje, že malá tečka na čelním skle se změnila ve 20 cm prasklinu... Tak bez toho by to nešlo, že? Čeká nás dlouhá cesta. Moc jsme ji předem nestudovali. Hraniční přechod? S kým? Kde to jsme? Bosna a Hercegovina? Občanky? Kde je máme? Jéé my máme jen tři. Důkladná kontrola zamračeného celníka vše odhalila, až na to, že jsme čtyři a dali jsme mu 3 občanky-:). No nevadí-:). Po pár kilometrech se Julinčina chybějící občanka najde a my asi po 3 km jízdy opouštíme "velké území" Bosny. Za chvilku nás vítá Dubrovník.

Ubytování máme v kempu, kde se koná výstava. Tatínek našel to nejluxusnější co bylo k mání - mobil home superior, který jsme záhy překřtili na maringotku. Opět máme obývák s kuchyňkou, 2 ložnice a dvě koupelny.... Ale vše umístěno na 30 m2! Rychle rozkreslíme jednosměrky, kruhové objezdy, osadíme značky dej přednost v jízdě a utíkáme na prostornou terasu. 

Vyrážíme okouknout výstavní kruhy - tedy páskou ohraničené stání na obytný vůz. Zlatým hřebem dne je finálový kruh, který není ničím jiným, než vypuštěným bazénem s luxusně klouzající dlažbou. 

Parádní burger v nedaleké restauraci zapíjíme Heinekenem a jdeme do maringotky. Maminka přišívá knoflík na červený kostým, svítí si čelovkou, Julinka dělá školu, Natálka předstírá spánek a k tomu všemu hraje polský hudební kanál The Best of 1978. Konec idylky, šup do postele a ráno na plac.

Dubrovník - první výstavní den - 4. 5. 2022

První výstavní den v Dubrovníku startuje naše plemeno až ve 13 hod. Můžeme si trochu přispat, nakoupit v místním obchodě a dát si velkou snídani.

Už je to tady. Rozhodčí Nikša Lemo z Chorvatska volá do kruhu.

Lexinka EX1 CAC CACIB BOB, Docík EX1 CAC CACIB BOS. Lexinka získává titul Šampion Chorvatska. Po vyplnění všech potřebných papírů a dodání "éček" jsme upozorněni, že ji certifikát přijde až jí bude 24 měsíců. Proč? Nikdo netuší... Ani pořadatelé...

Šup k vypuštěnému bazénu na závěrečné soutěže.

Docík, Lexinka a Julinka bojují v párech a získávají druhé místo. Posuzoval Nikola Smolić z Chorvatska.

Lexinka jako reprezentantka australských ovčáků nastupuje o vítěze FCI1 a je třetí - BIG3! Posuzoval Nikša Lemo.

Vyrážíme na pláž. Rozeženeme hejno tučňáků. Natálka statečně plave. Večeře, bezvědomí.

Dubrovník - poslední výstavní den - 5. 5. 2022

Vstáváme do posledního výstavního dne. Náš cíl máme splněný. Lexinka a Docík jsou Šampioni Chorvatska. Dnes už to bude jen o zábavě. Maminka má dnes narozeniny a její velké přání je získat pro Docíka BOBa, který zatím vždy vždy vyhrála Lexinka. Jak to všechno dopadlo?

Startujeme před jedenáctou. Posuzuje Vojislav Al Daghistani, který dnes posuzuje i páry a FCI1.

Lexinka EX1 CAC CACIB BOB, Docík EX1 CAC CACIB BOS. Lexinka opět poráží Docíka. Maminka je smutná, ale zůstává to v rodině-:).

Závěrečné soutěže začínají ve 14.30. Sedíme na terase, je lehce před 14. hod. Co to slyšíme? Už začínají. Rychlý běh rovnou do kruhu!

Lexinka, Docík a Julinka nastupují v párech a umisťují se na prvním místě! 

Celou úspěšnou výpravu završuje Lexinka a získává BIG2.

Unavení, ale šťastní nasedáme do auta a vyrážíme na více než 1 300 Km dlouhou cestu domů. 

Co se dělo cestou a jak jsme strávili víkend po návratu (že by výstava?) o tom se dozvíte z další reportáže,

Pac a pusu posílají Šampioni Chorvatska Lexinka a Docík Chocholatí-:).