en-Klubová výstava Bochovice

17/07/2022

Klubová výstava KCHBO, Bochovice, 7. 5. - 8. 5. 2022

Před výstavou, aneb z Dubrovníku přes Slovinsko a Černou u Bohdanče do Bochovic

Je večer 5. 5. (den maminčiných narozenin) a celá posádka vyráží směr Slovinsko. Cíl je jasný. Dojet na ubytování do Slovinska, přespat a ráno vyrazit směr domov. Na tatínkovi narozeniny (7. 5.) potom dorazit ráno do Bochovic.

Je někdo proti? Ano, Chorvatští silničáři. Po sedmi hodinách jízdy projíždíme Záhřebem, najíždíme na dálnici směr Slovinsko a po pár kilometrech je dálnice zahrazená, cedule zákaz vjezdu, objízdná trasa neoznačená... Navigace nám pomáhá vytvářet slušnou grotesku, kdy se nás snaží znovu navést do uzavírky. Vjezd na mýtnici, lísteček, nájezd do uzavírky, vjezd na mýtnici, uhradit jednu kunu... Připadám si jako Návštěvníci vjíždějící jednosměrkou na náměstí a považující plácání na čelo za standardní pozdrav té doby. Po pár minutách bloudění, lesních cest, se konečně dostáváme na hranice a do ubytování. 

Ráno hurá směr domov. Cesta už probíhá hladce. Sprcha, postel, budík na brzkou ranní hodinu. Start na výstavu. Absolvujeme asi 3 uzavírky na 60 km a jsme na místě.

Výstava

První dojem? Bože, to jsme na konci světa? Bojíme se udělat pár kroků, abychom nepřepadli přes okraj Zeměkoule-:). Druhý dojem? Krásně přípravné kruhy, perfektní terén, všude spousta místa. Kdo nám to letí naproti? Ne Martin to není. Je to Stellinka, naše láska, která byla na prázdninách ve Snopoušov City. To je radosti a pusinek. Děkujeme Martině a Martinovi za perfektní péči.

Počasí nevlídné, ale s přáteli je vždycky skvěle i přes pravé London weather. Posuzují dva rozhodčí, holky a kluci zvlášť. Docík se mračí. Prý, co je to za nápad. Bez feneček? A před kým se budu předvádět?

Posuzování - 7. 5. 2022

Marko Ljutić dnes posuzuje fenky a Bitta Wöhliche posuzuje pejsky. Zítra si to prohodí.

Tak jdeme na to. 

Dvojice Lexinka a Julinka na scénu. Třída mladých. To je počet! Celkem 15 krásných fen. Už tady máme uzší výběr a Lexinka je v něm. Třetí, druhá, první. Wau, bude první! Rozhodčí míchá pořadí jako drink v shakeru na plážovém baru v Chorvatsku. Některé fanoušky je slyšet až v Brně. Nakonec je z toho druhé místo. Bučení fanklubu už na výsledku nic nezmění-:). Lexinka V2 z 15 (!) mladých fen.

V druhém kruhu si již masíruje lýtka maminka a řítí se do kruhu s Docíkem. Dnes poprvé třída šampionů (Docík už je šampionem v Polsku a Chorvatsku). Paní rozhodčí se Docík líbí. To je napětí! Docík vítězí a poráží další tři šampiony. Docík V1, CAC, ČKŠ. Obrovský úspěch v silné konkurenci!

Na závěr si Julinka střihne ještě páry, kde naše oblíbená dvojice bláznů Docík a Lexinka drtivě vítězí.

Posuzování - 8. 5. 2022

Cestou domů zkoušíme novou trasu. Hmmm, mnohem lepší, bez uzavírek. Máme novou trasu na Brno! Následuje výborná večeře od babičky, sprcha a bezvědomí.

Je ráno 8. 5. 2022 a jsme znovu na značkách. Dnes zůstávají stejné kruhy. Docík to opět komentuje, že se těšil, že počuchá v kruhu po fenečkách. Prohazují se ale rozhodčí.

Lexinka už je v kruhu. Paní rozhodčí se jí moc líbí. Rozdává pusinky a radostí se i počůrá... Paní rozhodčí to komentuje slovy: "Já potřebuji také pořád čůrat" a jde se posuzovat. Lexinka je v užším výběru ze 13 fen. Napětí by se dalo krájet. Jsme v finále. Lexinka je první a postupuje do dalších bojů. Dnešní den zakončuje jako absolutní vítězka - nejlepší ve třídě, nejlepší mladá fena a nejlepší v plemeni! Lexinka - V1, CAJC, BOJ, BOB. Víc už nešlo-:).

Docík bojuje v třídě šampionů. Posuzuje Marko Ljutić. Docík se s maminkou opravdu naběhá. Už je tu finále a Docík se umisťuje na krásném třetím místě. Docík - V3.

Na závěr tradičně páry a tentokrát druhé místo.

Unavení a spokojení míříme domů.

Moc děkujeme za podporu a společnost Švec family, Evičce Pokrovské s partnerem a za krásné fotky Elišce Šandové a Veronice Follaufové.