en-Mezinárodní výstava České Budějovice

12/06/2022

 sobota 2. 4. 2022 - neděle 3. 4. 2022

Úkol zněl jasně!

V sobotu brzy ráno vyrážíme směr České Budějovice. Plán je jasný. V sobotu vystavit Lexinku a Docíka, přespat v Českých Budějovicích a druhý den si vyzkoušet Junior handling s novým plemenem. Volba padla na krásnou mladou barzojku Fíničku.

Cesta

Rozhodnutí odložit přezutí na letní pneu o 14 dní se ukázalo jako velmi prozíravé. Zima se evidentně rozhodla, že ještě ukáže svoji sílu. Osazenstvo auta spokojeně spí (řidič jen občas-:)) a my přijíždíme krásně na čas. 

Máme halu jen pro sebe

Po příjezdu nás čeká příjemné překvapení. Halu máme jen pro sebe resp. pro ausíky. Velký kruh, spousta místa kolem. Nádhera. Teplota cca 5 stupňů, pejsci spokojení, zimní bunda zapnutá ke krku je nutností. Venku začíná sněžit a my litujeme mini austrálačky, kteří mají kruh venku a bez přístřešku. Nás navíc hřeje dobrá nálada a milá společnost Kačky, Romana a Ivety.

Posuzování

Přichází pan rozhodčí Milan Krinke a začíná posuzování. Je evidentně dobře naladěný. Každého pejska podrobně a nahlas hodnotí. Perfektní! 

A už jsou tady psi a mezitřída. Docík nastupuje do kruhu. Zaznívá samá chvála a komentář: "Pes hrubšího typu-:). Docík určitě budí svoji postavou respekt, ale kdo ho zná tak ví, že zdání klame a je to ve skutečnosti mazlivé miminko s velkým srdcem. Výsledek: V2, resCAC z šesti ausíků ve třídě.


Julinka ještě neplánovaně vystavuje veterána Kaie paní Jany Prokešové, zkušené chovatelky a poradkyně chovu v KCHMPP. Za handling dostává Julinka velkou pochvalu. Máme velkou radost! Moc děkujeme!

Přichází řada na feny. Už je tady třída mladých a naše Lexinka s Julinkou. Opět slyšíme jen slova chvály. S komentářem pana rozhodčího "Silně osvalená fena" musíme jen souhlasit. Však také poctivě sportujeme a navíc se musí Lexinka vyrovnat velkému sportovci Docíkovi. K tomu jsou svaly opravdu potřeba-:). Pan rozhodčí ještě dodává: "Perfektní předvedení". Výsledek: V3 v nabité třídě 14 (!) fen.


Posuzování pokračuje a my si říkáme, jak může v této hale začínat ve 12 hod Junior handling. Přichází paní rozhodčí Kristina Vaníčková a po krátké konzultaci je jasné, že je nutné hledat jiný kruh. Junior handling se přesouvá do druhé haly. kde jsou závěrečné soutěže. Svému účelu nakonec poslouží přípravný kruh.

Budeme mít kde bydlet?

K nervozitě přispívá zpráva majitele ubytování, že náš apartmán nelze použít, protože ho předchozí hosté silně poškodili. Nabízí nám alternativní ubytování a my jen napjatě čekáme, jak bude vypadat. 

Junior handling

Začíná posuzování Junior handlingu. Po mladší kategorii přichází čas na kategorii 13 - 17 let. Julinka bojuje, konkurence je silná. Na finále to tentokrát nebylo. Máme velkou radost, že postupuje naše kamarádka Ester, která nakonec vítězí i závěrečné soutěži. Hurá! Gratulujeme!

Páry

Končí finále Junior handlingu a v přípravném kruhu už napjatě čekají páry a mezi nimi Julinka, Docík a Lexinka. Už jsou v hlavním kruhu. Posuzuje paní rozhodčí Zdenka Jílková. Naše sehraná trojka předvádí dokonalý výkon a postupují do finálové TOP 5. Na bednu to nakonec není, ale byli perfektní. Cestou z kruhu je zastavují chovatelé a chválí perfektní výkon. Divácká cena je tedy jasná-:).


Ubytování a večeře

Za doprovodu silného sněžení se přesouváme do náhradního ubytování. Bydlet s námi bude také Esterka. Z ubytování jsme mírně rozčarovaní. Pokus pana majitele vytvořit stylové ubytování asi ocení jiní hosté. My jsme čekali něco jiného než antik bazar-:). Docík ale oceňuje "výdejní okénko" z ložnice do kuchyně.


Vyrážíme za Kačkou na společnou večeři. Těšíme se na příjemnou společnost naší kamarádky. Cestou trochu bloudíme. Google je zmatený jako sáňky v létě na kopci. Zřejmě ho také zaskočilo silné sněžení... Už jsme na místě - Restaurace Naše farma. Můžeme jen doporučit. Krásné prostředí, milá obsluha, úžasné jídlo. Super! Moc jsme si to užili. Děkujeme Kačko. Tak a šup do postele.

Neděle

Přijíždíme na výstaviště a míříme do haly k barzojům. Sledujeme posuzování a dozvídáme se spoustu zajímavých informací a tomto krásném plemeni. Čas letí a my se přesouváme do haly na Junior handling. Barzojka Fínička je úžasná. Víte o tom, že ji můžete vidět např. v seriálu Národní házená nebo na Netflixu? Moc děkujeme za důvěru a zapůjčení paní Sousedíkové. Je to první zkušenost Julinky s jiným plemenem, Ostudu určitě neudělala, moc jim to slušelo. 


Cesta domů

Vyrážíme domů. Opouštíme České Budějovice a tím i zimní počasí. Až domů svítí sluníčko. Naše auto (2 roky starý Mercedes V)  se rozhodlo nás pozlobit. Hláška, že auto nemá motorový olej, člověka docela rozhodí. Moderní auto plné elektroniky, které už nemá ani kontrolní měrku na olej... Zastavuje na "Mekáči" a po novém startu se už hláška neobjevuje. Vše vyřeší přehrání SW motoru v rámci záruky.

Přijíždíme domu, kde už čeká Natálka a babička. Navařeno, napečeno, vyžehleno. Děkujeme babičko!

Děkujeme šikovným fotografům Ladislav Hájek a Jan Bendl.