en-Polská jízda

14/08/2022

CACIB Leszno a CACIB Bytom, 29. 5. a 4. 6. 2022

Chorvatsko, Čechy a dál?

Po dlouhém turné v Chorvatsku a klubové výstavě v Bochovicích přemýšlíme kam dál. Volba padla na naše oblíbené Polsko. Dvě mezinárodní výstavy, týden po sobě, každé v jiné části Polska. Výstava v Leszno je jasná volba. Proč? Nebojte, brzy se to dozvíte.

Leszno, 29. 5. 2022.

Tato výstava má v naší krátké výstavní kariéře zvláštní místo. První výstava, na níž byl náš tým, se konala přesně před rokem v Leszno. Julinka se malým štěňátkem Lexinkou a maminka na pokraji nervového zhroucení (trochu stres, no-:)) s Docíkem. Letos už obě přijíždějí mnohem zkušenější, i když stále jako začátečnice. Lexinka je už velká slečna, Junior Šampion Polska. Docík je už zkušený pes, Šampion Polska. A štěňátko? Nebojte, vezeme. Poprvé do Polska vyráží Stellinka. Historie se tak dokonale opakuje. Vezeme ještě Pixinku, fenku naší kamarádky Petry Ševčíkové. 

Cíle naši mise? Lexinka zahájí svůj boj o dospělého Šampiona Polska, Docík o Grand Šampiona, Stellinka se začne otrkávat na výstavách a chceme udělat radost Petře a vybojovat pěkné umístění u Pixinky, kterou jsme naposled vystavovali jako malé štěňátko. No letí to.

Jak to dopadlo?

Od předchozího roku přibylo pár kilometrů dálnic (v Polsku znatelně víc) a cesta je tak mnohem pohodlnější. Přijíždíme na čas. Na místě se dozvídáme, že jedna z rozhodčích onemocněla a pejsci, které měla posuzovat jsou rozděleni do jiných kruhů.

Dnes posuzuje pan rozhodčí Leoš Jančík. Od nemocné rozhodčí "vyfasoval" navíc dogy. Musí tedy nasadit vražedné tempo. Rychlostí překonává letadla z místního letiště (mimochodem příjemná zvuková kulisa po celou výstavu-:)). Má náš velký obdiv! Vše zvládl perfektně.

Jako první nastupuje Docík s maminkou v třídě šampionů. Je to fofr-:). Docík vítězí - EX1, CWC. První krok k zisku Grand Šampiona.

A už jsou tady štěňátka a Stellinky polská premiéra. Stellinka na své první výstavě v Polsku - VP2. Byla moc šikovná. Jsme na ni pyšní.

Do kruhu se vrací maminka a s ní Pixinka ve třídě mladých. Vítězí! EX1, CWC, CAJC a BOJ. Jako nejlepší junior plemene postupuje do závěrečných soutěží. Velký úspěch! 

Nastupuje kouzelná dvojice Lexinka a Julinka, mezitřída. Lexinka vítězí a nakonec bere vše. V hlavě nám hraje ABBA a song The Winner Takes It All. Lexinka po roce v Lezsno - EX1, CWC, CACIB a BOB. Stejně jako Pixinka postupuje do závěrečných soutěží. Pan rozhodčí ještě nechá Julinku a další mladou handlerku (z Polska) zaběhnout pár koleček a vyzývá diváky, ať se dívají, jak se má správně vystavovat. Zkušené chovatelky a handlerky to jistě rády slyší-:).

Lezsno - závěrečné soutěže

Jako první v závěrečných soutěžích přichází tradičně na řadu Junior handling. Posuzuje... Pan rozhodčí Petr Řehánek? Už chápeme, zastupuje zmíněnou nemocnou paní rozhodčí. Pan Řehánek mluví na Julinku polsky, ona odpovídá česky, oba se smějí. To je tak, když jedete do Polska a shodou náhod máte už druhého rozhodčího z Čech. Julinka nastupuje s Docíkem a získává první místo.

Nastupují páry a nerozlučná dvojice Docík a Lexinka. Posuzuje pan rozhodčí  Tadeusz Chwalny. Je na ně krásný pohled. Získávají nádherné třetí místo a Julinka je znovu "na bedně".

Lexinka nastupuje do boje o BIG. Ve velké konkurenci (FCI 1 je velmi obsazená skupina) tentokrát bez umístění. Nevadí, jede se dál. Už je pozdní odpoledne a Junioři jdou jako poslední.

Maminka nastupuje s Pixinkou do klání o nejlepšího Juniora všech plemen. Posuzuje paní rozhodčí Zdenka Jílková. Pixinka je v užším výběru. To je obrovský úspěch. Pozor vybírá se pořadí. Wau! Pixinka je třetí - JBIS3. To bude mít Petra radost!

Balíme, tankujeme, McDonalds a v noci přijíždíme domů.

Bytom - 4. 6. 2022

Týden utekl jako voda a my se opět řítíme směr Polsko. Tentokrát na Ostravu (děkujeme společnosti VlnkoVia za super dálnici), pak šup přes hranice a za chvilku už projíždíme 10 kruhových objezdů v městě Bytom.

Výstavu zahajujeme trochu netradičně. Julinka si na začátek odběhne o 2 kruhy dále a vystavuje Beaucerona. Jde jim to spolu skvěle. 

Rychle zpět. Už začínají Australáci. Nebe se mračí, dnes má celý den pršet. Doufáme, že zaprší i nějaké výstavní úspěchy-:). Dnes rozhoduje pan rozhodčí Bogusław Chmiel.

Jako první tradičně míří do kruhu maminka s Docíkem. Dnes je extrémně silná konkurence v čele s "neporazitelným" Grand Šampionem Pradem. Docík získává třetí místo. Moc jim s maminkou slušelo.

Fenky na scénu! V kruhu už jsou štěňátka a mezi nimi šikulka Stellinka s Julinkou. Běží nádherně a je z toho první místo. Teď ještě porazit klučičí miminko. A je to tam. Stellinka - VP1 a Best Minor Puppy in Breed. Slečny postupují do závěrečných bojů.

Julinka běží znovu do kruhu. Tentokrát s Lexinkou. V silné konkurenci - EX1, CWC, CACIB! Wau, Lexinka jede bomby. Na zisk dospělého Šampiona Polska stačí už jen jedna potvrzující výhra a to za 6 měsíců. Taková jsou pravidla.

Do soutěže o nejlepší pár se přihlásil ještě jeden pár australáčků. Rozhodčí tak musí určit, který z nich půjde do závěrečných soutěží. A je to? Ano náš snový pár Lexinka a Docík.

Bytom - závěrečné soutěže - Chčije a chčije...

Zatáhlo se a prší. Pořádný liják. Pořadatelé bleskově reagují a vše přesouvají do hlavního kruhu v krytém stanu. Hurá! Představa Junior handlingu v pláštěnce není moc lákává. Takže pláštěnky jen na přesun. Docík obléká slušivou modrou a kouká po fenečkách, jak hodnotí jeho nový outfit. 

Začíná Junior handling a přichází pan rozhodčí. Musíme uznat, že všichni soutěžící jsou moc šikovní. Po dlouhém boji je vybrána finálová čtyřka. Teď ještě rozhodnout o prvním místě. Pan rozhodčí se tváří hodně nešťastně, na pomoc přicházejí další dva rádcové. Vítězí Julinka s Docíkem. Paráda!

Teď honem do stanu pro Lexinku. Pláštěnku obléknout a svléknout. Lexinka se přidává k Docíkovi a nastupují do párů. Tak moc jim to sluší! Lexinka koriguje rozjetého Docíka a je to z toho první místo! Docík dvakrát na stupni nejvyšším. Hmm, to budou fenky koukat-:).

Přichází premiéra Stellinky v závěrečných soutěžích. Naše krásná slečna nastupuje s Julinkou do boje o nejlepší štěně. Už jsou v užším výběru. Napětí by se dalo krájet. Stellinka je druhá! Nádherný úspěch a profesionální výkon našeho prcka.

Unavení a šťastní odjíždíme směr domov. Nádherná sobota!

Kam asi pojedeme příště?