Intercanis Brno 2022

25.06.2022

Mezinárodní výstava Intercanis Brno 25. 6. 2022

Večer před výstavou

Chystáme auto, Docík ve sprše. Vše probíhá podle plánu. Zatahuje se. Začíná koncert Heavy Metalové skupiny "Hromy, blesky, potopa". A už jedou svůj největší hit Blesky, v rychlém sledu následuje song Hromy, který doplní rychlá píseň Hekťáky vody za vteřinu. Když se přidá dunivá hitovka Vichřice, tak jenom doufáme, že to ČEZ ustojí a půjde proud. Vše nakonec dobře dopadlo a v pozdní noci je nachystáno. 

Na výstavišti

Po dvou hodinkách jízdy jsme na výstavišti. V Brně je sucho, bez deště. Nakládáme vozík a míříme ke vstupu. Je lehce po 7.30 hod. Stop! Přichází hodina matematiky a 3 sekuriťáci. Tak to máme 3 pejsky a 4 lidé. To nám nějak nevychází. Bohušu hoď to do kalkulačky. Jaj, mám to šéfe. Musí si koupit jeden lístek. Kupujeme. A dál? Ještě musíte počkat, až se otevře v 8 hodin turniket pro hosty. Brno... 

Jsme v hale. Obrovská hala, spousta místa, těšíme se na velký kruh. Ajta krajta, to je ale mrňousek hodný čivavky. No nic, zřejmě cena koberců stoupá do nebeských výšin. Inflace je neúprosná. 

Výstava

Dnes posuzuje Andrzej Zamoyski z Polska. 

Jdeme na to. Načesaný Docík nastupuje s maminkou do kruhu. To je konkurence! Asi největší s jakou jsme se zatím setkali. Třída Šampionů je dnes nabitá. V uších nám zní věta od Martiny Švecové - "Každý pes se dá porazit" a věříme v dobré umístění. Jedno kolečko, nahoru a dolů, další kolečko a další... Dnes se maminka naběhá. Blíží se okamžik rozhodnutí. Docík získává úžasné druhé místo - rCAC! Velký úspěch.

Kluci mají posouzeno a na řadě jsou holky. 

Stellinka se protahuje v kennelce. Mami, opravdu musím? Právě jsem měla krásný sen, jak lítáme s Lexinkou a Docíkem za kruhem. Stačí pár vteřin a jsou s Julinkou připravení. Znovu hodně běhání. Stellinka je jako velký profík. Je rozhodnuto. Stellinka je první - VN1. To je jízda! Jako bonus přichází pochvala od pana rozhodčího za perfektní handling.

Nastupují velké holky, první je na řadě mezitřída.

Lexinka je v perfektní formě. Věříme ve vítězství, které je dnes velmi důležité. Pokud Lexinka vyhraje svoji třídu a získá CAC, tak se stane Českým Junior Šampionem. Sedm krásných fenek je nastoupeno. Lexinka nastupuje jako poslední. Rozhodčí rozděluje fenky do dvou skupin. Rozměry kruhu jsou limitující-:). Znovu je spojuje. Lexinku přesouvá na první místo. Ještě kolečko. A je to tady! Lexinka je první, získává CAC. Máme novou Českou Junior šampionku. 

Pan rozhodčí posuzuje další třídy a za pár minut se vítězky tříd potkávají v boji o CACIB. Lexinka zastupuje mezitřídu. Je rozhodnuto. Lexinka znovu vítězí a získává CACIB.

Přichází vrchol dne, kdy se rozhodne o nejlepším jedinci v plemeni. Nastupují psi a feny společně. BOB získává "klučičí" šampion. Kdo dostane BOS? Nejlepšího jedince opačného pohlaví! Je to..., Lexinka, která získává titul BOS!

Po nezbytném focení k nám znovu promlouvá pan rozhodčí. Opět chválí Julinku: "Vaše dcera úžasně vystavuje a jde to od srdce! To je dar", říká a my jsme pyšní a dojatí.

Závěrečné soutěže

Začínají závěrečné soutěže. Bohužel se dnes nerozhoduje o nejlepším štěněti. Místo toho vyrážíme s naším štěňátkem na nákupy. U stánku si Stellinka vybírá plyšáka. Paní prodavačka je mírně nervózní, ale za chvilku Stellinka vybírá obrovskou rybu a pyšně s ní kráčí zpátky do haly.

Už volají do přípravného kruhu páry. Naše oblíbená dvojice nemůže chybět. Lexinka je chvilku po hárání, Julinka to bude mít obzvlášť těžké. Udržet Docíka a zabránit Lexince, aby mu nechtěla vysvětlit, že ji opravdu, ale opravdu nemá otravovat. Zvládají to skvěle a je z toho krásné třetí místo.

Cesta domů

Dnes se výstava povedla nad očekávání dobře. Žádný velký úspěch jsme nečekali, o to je naše radost větší. Za chvilku jsme doma, vypravujeme babičce a baštíme její úžasnou koprovku. Stellinka s Lexinkou se jdou ještě vyblbnout na louku a jde se spát.

Děkujeme usměvavému panu rozhodčímu za velmi příjemné posouzení a za pochvalu Julinky. Moc si toho vážíme.