Mezinárodní výstava Lucembursko

16.04.2022

101st & 102nd International Dog Shows - 16 & 17 / 04 / 2022

Je to jen 828 km...

"Miláčku?", volá maminka na tatínka. To vždycky "zavání" nějakou čertovinou. "Ano?", ozve se od tatínka, která právě spokojeně zarostl do ušáku před televizí. "Martina říkala, že když jsme zvládli výstavu ve Varšavě, tak můžeme vyrazit i někam dál", pokračuje maminka medovým hlasem. "Hmm a kam?", odvětí tatínek a utěšuje se, že autem oceán nepřekonáme. "Do Lucemburska...", dodá maminka už trochu tišším hlasem. "To beru, jdeme to přihlásit", odvětí překvapivě tatínek a bere do ruky telefon. Google mapy, LuxExpo The Box... Hmm, pouhých 828 km-:).

Kdo všechno pojede?

Dva pejsci, čtyři luxusní boxy v našem Mercedesu V. Řešení? Nabídneme 2 místa přátelům. První zájemkyní je kamarádka Kačka a její úžasné miminko Ema. Jasně bereme všema deseti a moc se na ni už těšíme. Zbývá poslední místo v našem expresu. A už je obsazeno. Na svojí první výstavu vyráží Chelsie. Tedy ne fotbalový klub, ten by se nevešel, ale moc šikovná mladá fenka. Přihlašujeme, platíme a máme hotovo.

Kde se všichni ubytujeme?

Otevíráme Booking a hledáme ubytování. Hmmm, tak teď už chápu proč je průměrný plat uklízečky v Lucembursku 60 tisíc Kč. Ceny ubytování jsou mírně vyšší-:). Varianta, že pojede Natálka pracovat na měsíc do Lucemburska jako uklízečka, rychle padá a tak jdeme hledat alternativu. Ha! Tatínek vyndal ruce z kapes, odložil telefon, přestal číst Forbes, vypnul televizi... a zamyslel se. Máme ubytování! Příjemný rodinný hotel v Německu, pouhých 25 min po dálnici od výstaviště.

Před cestou.

Před cestou probíhá tradiční příprava. K večernímu (a nočnímu) koupání Lexinky a Docíka se připojuje Chelsie, kterou přivážejí majitelé až z Ostravy. Všechno zabalit, několikrát zkontrolovat. Připravit auto a poslat tatínka brzo spát, ať neřídí jako Stevie Wonder. 

Cesta

Ráno nakládáme věci a pejsky do auta. Přijíždí Kačka a přiváží Eminku. Jééé, vždyť vezeme 5 psů. Počkat. Docík, Lexinka, Ema a Chelsie. To jsou čtyři. Kdo je pátý? Miminko Stella, která bude po dobu výstavy na prázdninách u Šveců. Vyrážíme. První zastávka Snopoušovy city-:). Vítá nás Martina? Omyl! Martin vyskočil z postele jako ranní ptáče. Rychlá káva na 5 minut se mění cca na hodinu a už frčíme. Tankování před Rozvadovem a už to mastíme po Německu. Pauza na venčení a pokračuje se dál. Cesta ubíhá svižně a tak měníme plány. Jedeme se podívat na výstaviště a pak teprve pojedeme do hotelu. Natálka nesouhlasí a ptá se co bude k večeři, po našem mlčení a zesílení rádia, rezignuje. Přijíždíme na výstaviště. Parkoviště je již z části obsazené karavany. Sakra! Co my tady děláme? Amatéři, kteří vystavují teprve rok chtějí soutěžit s profi týmy? Ale což. Půjdeme to zítra zkusit.

Hotel

Přijíždíme do hotelu Schroeders Stadtwaldhotel na okraji města Trier (Trevír) v přírodní rezervaci.  Seznamujeme se s okolím a vyrážíme na venčící procházku. Docík a tři holky-:). Vítá nás přímo majitel hotelu (v Trieru má ještě dva...) pan Schroeder. Děkujeme za velmi milé přivítání. První milé překvapení je, že holky mají větší (rodinný) pokoj a to bez zvýšení ceny. Maminka s tatínkem si berou do pokoje Eminku a Chelsie, holky mají na starosti Lexinku a Docíka. Rychlý trénink s Chelsie a šup na jídlo, než nám Natálka umře hlady. Je slunečno, přes 20 stupňů a my večeříme na terase. Schnitzel, ja, ja, sehr gut, danke und bier bitte-:). Ještě jedno venčící kolečko v krásné přírodě (jaro už je v Trieru v plném rozkvětu) a šup do postele. Vedle tatínka se uvelebuje Eminka. Maminka na zem s Chelsinkou-:)? U holek je spací pořádek jasný. Julinka s Lexinkou na manželské posteli, Docík jako hlídač vedle postele a Natálka na samostatnou postel.

Výstava - sobota - příjezd.

Ráno rychle vyvenčit, hygiena, naložit auto, snídaně... Snídaně? Luxusní hody. Objevujeme i připravené svačinové pytlíky a zavírací kelímky (na kávu nebo čaj). Natálka volí čaj a jako správná modelína vykračuje směr auto-:). Cestou komunikujeme s Terkou Kvasničkovou, která přijíždí po vlastní ose (resp. s Easy go to DOG SHOW). Terka je na místě dříve a zabírá cenné místo u kruhu. Parkujeme a zařazujeme se na konec obří fronty. Čas 8.15 a my jsme mírně nervózní. Ausíci startují v 9.30 hod. Za námi roste ještě tak 3x delší fronta lidí. Blíží se devátá a pořadatelé usuzují, že se to nedá stihnout. Přidávají druhý gate a po více než 45 minutách jsme na řadě. Ukazujeme všechny možné papíry v množství tak do lodního kufru a s láskou vzpomínáme na výstavy v ČR. Čekáme, že budeme muset ukázat i čisté spodní prádlo-:). A už jsme u kruhu. Vítáme se s Terkou, část výpravy vybaluje a druhá část jde do další obří fronty na čísla. Rychlá úprava srsti, převléknout se a jde se na to. 

Sobota - posuzování.

Dnes posuzuje rozhodčí pan Laurent Heinesche z Lucemburska. Je 9.30 hod a volá se třída štěňat, která se ale zřejmě nachází ještě v nějaké z front. Po malém zpoždění startujeme a nám v žilách pumpuje adrenalin. 

Třída otevřená. Docík je v kruhu. Julinka (maminka) zvolila pro dnešek červený kostým. Moc jim to spolu sluší. Konkurence je silná. Čechy proti Francouzské přesile. Bojujeme statečně. Silnou soupeřkou je zejména Marlene Gajewski a její pes Royal Haze des Terres de Khairyaca. Naštěstí vítězí pouze v disciplíně délka jména. Docík vítězí! Hurááá. V1, CACL, v konkurenci tří ausíků ve třídě.

Kluci mají hotovo a nastupují feny. Třída mladých, Chelsie a její výstavní premiéra! Velká výstava, 7 fen v kruhu a ona je tak statečná a šikovná. Dnes bez pořadí, ale odnáší si moc krásnou medaili. Poprvé na výstavě, poprvé mimo domov. Má náš velký obdiv.

Mezitřída a naše Lexinka s Julinkou. Barva červená. Soupeřky mají nabito. Čechy proti Francii, Itálii a Belgii. Celkem 5 krásných fen. Lexinka bojuje a vítězí. Wau! V1, CACL!

Rychlá výměna a Julinka mění Lexinku za Eminku. V kruhu 3 feny z Francie a Eminka. Napínavý boj končí. V2, resCACL a to ještě není vše, Eminka bojuje jako lvice a získává resCACIB.

Výdech a nádech. Stěhování k závěrečnému kruhu, kde nás čekají páry. 

V cca 16 hod startují závěrečné soutěže a Julinka nastupuje do párů s dvojící Lexinka a Docík. Párů je více než 20, skoro se nevejdou do kruhu. Rozhodčí Stefan Wächter (Německo) vybírá TOP 6 a ve výběru je... Julinka s Lexinkou a Docíkem. To je jízda. Na bednu se nakonec nedostanou, ale i tak to je velký úspěch. 

Jedeme plní dojmů a očekávání do hotelu. Procházka, večeře, procházka, sprcha, bezvědomí.

Výstava - neděle.

Zvoní budík. Je pět ráno a my se chystáme na druhý výstavní den. Navíc musíme ještě zabalit. Večer jsme se pokoušeli zaplatit ubytování, ale nebylo komu. Ráno se situace opakuje. Všichni jsou v klidu a prý nám pošlou fakturu. To je důvěra! Necháváme vzkaz majiteli, že se večer cestou domů stavíme. 

Přijíždíme na výstavu. Něco tady nehraje. Kde je fronta? Vstupujeme do haly. U vstupu se pouze zeptají, zda jsme byli včera, kýváme a jdeme dál-:). Tak tomu si říká hra na ordnung muss sein-:). Začínáme v 10.06 hod (ano, opravdu v katalogu je čas 10.06 hod, mein gott).

Dnes posuzuje pan rozhodčí Istvan Székely (Maďarsko). 

V kruhu už je Docík. Dnešní barva je modrá. Čechy proti třem (!) borcům z Francie. Docík bojuje. Rozhodčí si povídá s Julinkou (maminkou), prý posuzoval v Mladé Boleslavi. Docík se mu moc líbí. Bohužel vítězí známá tvář z Francie, kterou včera Docík porazil. Úžasný výsledek! V2, resCACL a jako třešnička na dortu resCACIB.

Feny už nedočkavě vyčkávají u kruhu. Chelsie nastupuje na svoji druhou výstavu. Jde jí to úžasně. Vypadá to nadějně. Konkurence je obrovská, 9 fen z celé Evropy! Perfektní výkon, ale bohužel bez pořadí. Znovu dostává parádní medaili. 

Nastupuje Julinka s Lexinkou. Soupeřky jsou z Francie (3x), Itálie a Belgie. Šest krásných fen. Lexince to moc sluší a proběhne i obligátní polibek panu rozhodčímu. Překvapivě vítězí blue merle fenka z Itálie. Taky názor, jak říká náš oblíbenec Štěpán Kozub-:). Lexinka napodobuje Docíka! V2, resCACL.

Opět rychlá výměna hodná formule jedna. Ema vyráží do boje. Dnes drží partu s kamarády a získává V2, resCACL. Kačka na ní může být pyšná. Úžasná slečna.

Závěrečné soutěže startují na čas. V párech nejsme úspěšní. Nevadí. Byla to jízda! Kupujeme dárky pro Amíska a vyrážíme směr domov.

Tankování v Lucembursku... V dlouhé frontě vzpomínáme na naše dětství, rozbitá tankovací pistole nepřekvapí, děda v protisměru pobaví-:). Za těch deset Kč na litru proti cenám v Německu to ale stálo. Možná-:). Frčíme zaplatit hotel. Majitel hotelu nám dává na cestu dvě lahve vody gratis a poprosí nás, ať dáme vědět až budeme mít štěňata. Naše opičáky si zamiloval. S úsměvem na rtech a s pocitem setkání s pohádkovým dědečkem vyrážíme směr Plzeň.

Cesta domů.

Na zpáteční cestě nasazujeme ostré tempo a za pomocí Google se vyhýbáme zácpě v Německu. Frohe Ostern... Za pět hodin jsme u KFC v Plzni, kde nám Martina předává Stellinku. To je radost! Bylo nám tak smutno! Podáváme rychlý raport a míříme domů. 

Děkujeme Martině Švecové za tip na krásnou výstavu a cenné rady, Terce Kvasničkové za pomoc a výbornou společnost. Terko, těšíme se na další společnou jízdu! Moc děkujeme Kačce (majitelce Eminky) a majitelům Chelsie za důvěru. Máte úžasné holky!