MV Mladá Boleslav, aneb dokonalost má své nové jméno.

28.08.2022

30. JUBILEJNÍ MV MLADÁ BOLESLAV 20. 8. 2022 - 21. 8. 2022

Chystáme se na výstavu.

V pondělí v noci jsme přijeli ze Sopot. Trochu jsme si odpočinuli, tatínek zabojoval s virózou, maminka v práci a pejsci pokračovali v tréninkovém rytmu. Ani jsme se nenadáli a je tady pátek. Dnes k nám na koupání přijela ještě kamarádka Kristýnka se svojí fenkou, kterou čeká první výstava v třídě mladých. Vykoupáno, zabaleno a jde se spát. Ráno vstáváme a vyrážíme směr Mladá Boleslav.

Výstava

Po hodince a čtvrt parkujeme v areálu. Stavíme stan a chystáme se. Za chvilku se k nám připojuje kamarádka Kačka s dcerkou Eliškou a fenkou Emou. Stan je plný a co chvíli se otřásá smíchem. Příčinou jsou trefné hlášky malé Elišky. Počasí je nejisté, ale s přáteli je vždy krásně bez ohledu na rozmary počasí.

Dnes posuzuje pan rozhodčí Grzegorz Robak z Polska.

Startujeme. Jako první z našeho týmu nastupuje Docík. Dnes je pro něj důležitý den. Pokud se mu podaří vyhrát a získat CAC, tak získá titul Český Šampion. K titulům Polský a Chorvatský Šampion tak zařadí třetí šampionát. Ani nedýcháme. Běží se poslední kolečko a Docík je... První! EX1, CAC! Máme nového Českého Šampiona. Křičíme radostí! Docík ještě zabojuje o nejlepšího psa a získává resCACIB.

Do kruhu kráčí profesionální modroočka Stellinka. Bez mrknutí oka vítězí a získává VN1.

Teď je řada na Lexince. Po tvrdém tréninkovém drilu je samý sval a šlacha. Blíží se finální rozhodnutí. Lexinka je první! EX1, CAC. Za chvilku nastupuje v boji o nejlepší fenu. Vítězí a získává CACIB. Jsme ve finále a rozhoduje se o nejlepšího jedince plemene. Lexinka ve skvělé formě získává BOS

Tak tomu říkáme úspěšná výstava. Wau.

Začínají závěrečné soutěže. Přesně na minutu! Vše šlape jako hodinky. Závěrečné soutěže uvádí okouzlujícím způsobem paní Tichá. 

Nastupuje Julinka a náš krásný pár Lexinka a Docík. Už jsou v užším výběru. Pan rozhodčí Milan Krinke je velmi pečlivý. Budou na bedně? Ano! Mají krásné druhé místo!

Junior handling

Julinka soutěžila oba výstavní dny v Junior handlingu a velmi úspěšně.

V sobotu 20. 8. 2022 Julinka zvolila jako parťačku krásnou Talu, fenku Německého krátkosrstého ohaře. Posuzovala paní rozhodčí Kristina Vaníčková. Holky postoupily až do finále, kde získaly třetí místo.

V neděli 21. 8. 2022 Julinka soutěžila s Mikym, psem Sibiřského Husky. Tohoto fešáka měla možnost vystavovat i v kruhu. Posuzoval pan rozhodčí Maximilian Wächter z Německa. Julinka opět postoupila do finále, kde za pomoci šikovného Mikyho vybojovala první místo.

Obě tyto plemena Julinka vystavovala poprvé a zhostila se toho perfektně. Moc děkujeme přátelům za cenné rady. Mariane jsi borec! 

Velký dík patří majitelkám obou pejsků.

MV Mladá Boleslav, aneb dokonalost má své nové jméno.

Z výstavy jsme odjížděli nadšení a doma jsme ještě dlouze povídali. Výstavy pořádané Interdog Bohemia jsou opravdová špička. Vše začíná už příjezdem do areálu a perfektní organizací parkování. Všichni zaměstnanci a brigádníci jsou profesionální a velmi milí (v ČR veliká vzácnost). Několikrát jsme byli svědky toho, jak pomohli chovatelce s těžkým vozíkem. Všichni, kdo jezdíme na výstavy, tak moc dobře víme, kolik "krámů" taháme. Perfektně připravené kruhy, všude odpadkové koše, čisté toalety atd. Potěší i taková drobnost jako květiny na oknech. Lesk celé výstavě pak dodává pan Vondrouš, který se neustále pohybuje po areálu a na vše dohlíží.

Za nás je to vzorová výstava. Pokud by takto vypadaly všechny výstavy, tak je naše republika ráj vystavovatelů pejsků všech plemen.

Interdog Bohemia děkujeme!