Národní výstava Brno

09.04.2022

sobota 9. 4. 2022 - neděle 10. 4 . 2022

Původně Ostrava - přesunuto do Brna.

Když jedete do Ostravy, ale dojedete do Brna.

Je studené ráno, sobota 9. 4. 2022 a my vyrážíme na Národní výstavu do Ostravy. Do Wazu zadáváme výstaviště Brno. Cože? Nebojte, je to správně. Výstava byla přesunutá do Brna. Ostravská hala našla využití jako zázemí pro uprchlíky z válkou zmítané Ukrajiny. Počasí ve znamení deště se sněhem už asi nikoho nepřekvapí. Proč by měla být zima v lednu a únoru, když může být v dubnu.

Jak dostat osm lidí do stanu pro dva.

Největší ranní úkol? Dostat věci, které normálně jezdí v Mercedesu V XL od délce 5,4 m do BMW 2 Grand Tourer o délce 4,5 m. Tatínek má tlak 180 na 120, ale nakonec to tam narveme. Je to prostorný vůz-:). Mercedes mezitím odpočívá v servisu na Chodově a probíhá přehrání SW (viz. reportáž z ČB).

Fronta jako na banány.

Přijíždíme do Brna. V hale jsme v 7.15 hod. Vstup do haly plný. Nervozní chovatelé, loužiček nepočítaně. Tvrdí sekuriťáci stojí u hodin a čekají až na nich padne 7.30. Pořádek musí být, tak to je správné, jak říkal major Haluška. Na hodinách je 7:30 a my vcházíme do haly. Máme kruh číslo jedna, což znamená spoustu místa kolem. Škoda, že kruh je malý, ale nebuďme rozmazlení,

Posuzování.

Dnes posuzuje pan rozhodčí Grzegorz Robak. Copak se to děje? Wau, píšou se posudky! Příjemné překvapení! 

Už je tady třída otevřená a náš Docík. V posudku se píše: "efektní, dokonalé velikosti, správné proporce, pěkná hlava, silná kostra, dokonalá šíje i hřbet, dokonale připravený a předvedený." Wau! Výsledek: V2, rCAC v konkurenci 5 ausíků ve třídě.


Nastupuje Lexinka, třída mladých. Pan rozhodčí se Lexince moc líbí, což dokazuje sladkou pusinkou. Citace z posudku: "pěkná fena, elegantní, pěkný výraz, silná kostra, dokonalý pohyb a prezentace.". Děkujeme za krásné hodnocení. Výsledek V1, CAJC, v konkurenci 11 (!) fen ve třídě.


Návštěva

Posouzení pozorně sleduje i milá návštěva. Na Docíka se přijel podívat jeho syn Diego. Majitelé jsou moc milí mladí lidé, kteří se pro větší komfort malého Diega přestěhovali z centra Brna do domečku na vesnici. Má se jako v ráji.

Junior handling.

Přesouváme se na Junior handling, který se koná ve velkém závěrečném kruhu. Docík má radost, velký kruh miluje. Dnes posuzuje paní Edita Jelínková. Po celou dobu panuje pohodová atmosféra. Paní rozhodčí je velmi pečlivá, ale moc milá. Julinka postupuje do finále! 

Už jsou tady finálové soutěže. Začíná se Junior handlingem. Julinka a Docík získávají první místo! To je radosti. Docík se spokojeně usmívá na stupních vítězů. Jak to ten kluk vždycky pozná?


Páry.

Rychle se připravit na páry. Julinka, Docík a Lexinka jsou v přípravném kruhu. Posuzuje paní rozhodčí Petra Márová. Nádherné předvedení. To musí být na bednu! A také je! V párech se umisťujeme na druhém místě. 


Teď už zbývá zahrát si "Tetris", naskládat věci do auta a hurá domů. Cestu domů nám zpříjemňuje přívalový déšť... Konečně dubnové počasí?


Doma nás čeká tradiční bohatá večeře od šéfkuchařky babičky.

Neděle

Na nedělní Junior handling vyráží jen Julinky. Pejsci zůstávají doma s tatínkem a Natálkou. Dubnové počasí nevydrželo a přes Vysočinu holky frčí po zasněžené (!) silnici. Naštěstí stále na "zimákách".

Nedělní úkol? Vyzkoušet si vystavení malého plemene. Volba padá na čivavu. S přípravou pomáhá Nikola Hesová. Děkujeme za obrovskou pomoc a perfektní trénink! Julinka si zkouší i další plemena. Pomocnou ruku podává Eliška Kubínová. Moc děkujeme!

Junior Handling posuzuje paní rozhodčí Kristina Vaníčková. Premiéra s malým plemen se neobejde bez drobných chybiček. Na finále to dnes není. Děkujeme za perfektní zpětnou vazbu od paní rozhodčí.

Holky spokojeně frčí domů.

Děkujeme Ladislavu Hájkovi se dokonalé fotografie, příjemnou společnost a cenné rady.