Výstavní úspěchy 2023

16.12.2023

Uteklo to rychle a máme za sebou další výstavní rok, tentokrát již v plné sestavě Stellinka, Lexinka a Docík. Na některé výstavy jsme už vyrazili jen se Stellinkou, protože Lexinka s Docíkem už získali mnoho ocenění a jsou Šampiony a Grand Šampiony v celé řadě zemí Evropy. Společně se podíváme na největší úspěchy tohoto roku, který začal naší historicky první účastí na Šampionu Šampionů.

 • Šampion Šampionů 14. 1. 2023, Praha. "Chtěla bych zkusit s Lexinkou Šampiona Šampionů", přišla jednoho dne Julinka. Tak proč ne? Výzva to byla velká. Výstava je to hodně specifická. Ať už místem - vše probíhá v sále hotelu, tak i průběhem. Začíná se rychlým posouzením v rámci FCI skupin, kde je pouze jeden rozhodčí, který vybere ty nejlepší. Následně se jde do vyřazovací fáze. Proti sobě jsou vždy dva jedinci a posuzuje celkem pět rozhodčích, kteří vytáhnou zelenou nebo červenou "plácačku". Pejsci stojí buď na zelené nebo červené podložce a když se na pejska a podložku rozsvítí světlo, tak to znamená, že postupuje. Výstavě předcházelo několik tréningů, kde se Julinka a Lexinka učily specifickému vystavování. A jak to dopadlo? Předvedly se úžasně! "Základní" kolo vybírala rozhodčí Zdenka Jílková, která Lexinku vybrala do dalšího kola. A šlo se vyřazovat. První kolo vs. podhalaňský ovčák - výhra! Druhé kolo vs. šiperka - výhra! Třetí kolo vs. belgický ovčák - výhra! Čtvrté kolo vs. australský ovčák - semifinále - prohra. Páté kolo vs. border kolie - o třetí místo - výhra! Lexinka získala úžasné třetí místo. To je obrovský úspěch!

 • Mezinárodní výstava, Lubin, Polsko, 22. 1. 2023, rozhodčí Piotr Król. Další víkend jsme vyrazili do Polska. Romantická cesta v mlze, sněhu a ukrutné zimě stála za to. V přeplněné hale se krásně předvedla Lexinka. EX1, CWC, CACIB, BOB, BIG3. 

 • Duo CACIB, Brno, 29. 1. 2023, rozhodčí Andrzej Szutkiewicz (PL). Druhý den výstavy byl velmi úspěšný. Stellinka - V1, CAJC, J-CACIB, Lexinka - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG5. 
 • Mezinárodní výstava, Gliwice (Katowice), 12. 2. 2023, Andrzej Szutkiewicz (PL).  Jiná výstava, jiný stát a stejný rozhodčí. Někdy se to tak prostě semele... Holky opět zářily. Stellinka - EX1 , CAJC, J-CACIB, BOJ a Lexinka - EX1, CAC, CACIB, BOS. 
 • Mezinárodní výstava, Nitra, 17. - 18. 2. 2023, rozhodčí Istvan Orčik (RS) a .Zsolt Molnár (RO). Kde jsme to ještě v tomto roce nebyli? Přece na Slovensku. Opět to byla dámská jízda ve velkém stylu. Stellinka - 2x V1, 2x CAJC, 2x BOJ, 1x JBIG3 (!) a Lexinka - 2x V1, 2x CAC, 1x resCACIB, 1x CACIB, 1x BOS. 
 • KV KCHMPP, Lysá nad Labem, 4. 3. 2023. Páry už vystavuji dlouho, tak já zkusím chovnou stanici. OK? A kdo s tebou půjde? Nikdo, půjdu sama. Julinka, Stellinka a další dvě red merle prdelky od Terky Kvasničkové, chovná stanice Fallcat. Tyhle čtyři krásné holky nastoupily na plac a bylo z toho první místo. Snad jsme vám Martino a Martine neudělali ostudu-:). Stellinka navíc vybojovala V1, vítěz třídy. Rozhodčí Ladislav Kukla.
 • Mezinárodní výstava, Bratislava, 1. - 2. 4. 2023, rozhodčí Anna Kochan (PL) a Vladimír Piskay (SK). Na apríla jsme vyrazili opět na Slovenska a byla z toho tahle krásná fotka "Tři tvrďáci". Jak to všechno bylo? Stellinka - 2x V1, 2x CAJC, 2x BOJ a JBIG (!). Lexinka - 2x V1, 2x CAC, 2x resCACIB. Docík 2X V1, 2x CAC, 1x resCACIB, 1x CACIB, BOS.
 • Národní výstava, Ratiboř, Polsko, 16. 4. 2023, rozhodčí Andrzej Tarnowski PL. Po dvou letech jsme vyrazili na výstavu do Polské Ratiboře a vzpomínali na to, jak jsme byli před dvěma lety vykulení a Julinka byla poprvé v Junior Handlingu. Z nostalgie jsme JH přihlásili i tentokrát. Hvězdou výletu byla opět Stellinka - V1, CWC, BOJ, BOB. Jak dopadlo JH? Úspěšným návratem - 1. místo ve starší kategorii a celkové vítězství  - JH BIS

 • Jugoslávská jízda, 25. 4. - 7. 5. 2023, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora. Na konci dubna jsme jako vždy vyrazili k moři. Co vše se podařilo vybojovat? Stellinka - 6X EX1, 6x CAC (CAJC), 2X BOJ, 1x CACIB, 1x BOB, 2X JBIS1 (!). Lexinka - 11x EX1, 11x CAC, 3x CACIB, 5x resCACIB, 2x BOS, 1x BOB, 1x BIG, 1x BIS (!). Docík - 10x EX1, 10x CAC, 2x resCACIB, 2x CACIB, 2x BOS, 2x BOB a 1xBIG3. Julinka obhájila titul Supreme Junior Handler z loňského roku. Ve velké konkurenci mladých handlerů z celé Evropy! Za celou tour byla Julinka vždy na bedně, z toho 8x první a 2x druhá.  V párech byli Docík a Lexinka také pokaždé na bedně a to 3x na prvním, 4x na druhém a 1x na třetím místě.

 • Klubová výstava KCHBO - feny, Ratenice, 14. 5, 2023, rozhodčí Claudia Bosselman (D). Klubová výstava se tentokrát konala pouze hodinku cesty od našeho domu. Stellinka - V1, CAJC a dokončila Junior Šampiona ČR. Lexinka - V1, CAC.
 • Chorvatsko podruhé - Samobor, Záhřeb - 27. - 28. 5. 2023, Andrzej Stepinski (PL) a Martin Baskaran (ES). Nebylo toho Chorvatska letos málo? Bylo, dáme si to ještě jednou a vezmeme jen Stellinku. Společnost nám dělala Terka Kvasničková a Kristýnka Palatková. Jak to dopadlo? Stellinka - 2X V1, 2X CAC, 2x BOB, 1x BIG2 a 1x BIG1 (!), splněný Junior Šampion Chorvatska. Využili jsme možnosti vystavovat chovnou stanici Fallcat. Ostudu jsme neudělali a získali 2x první místo. Děkujeme Terce a Kristýnce za pomoc.
 • Mezinárodní výstava Nitra, 9. - 11. 6. 2023, rozhodčí Vladimír Javorčík (SK), Ildikó Muzslai (HU) a Pietro Bottagisio (IT). Nitra letos podruhé a ještě úspěšněji. Stellinka dostála svému jménu a zářila jako hvězda. Stellinka - 3x EX1, 3x CAC, 1x resCACIB, 1x CACIB, 1x BOB, 1x BIG1 (!) a 1x BIS3 (!!!). Lexinka - 3x EX1, 3x CAC, 2x resCACIB. 

 • Výlety do Polska, 30. 6. až 30. 7. 2023, Wisla, Krakow, Gorzow, Częstochowa a Opole (Moszna). S koncem školního roku jsme vyrazili do Polska a jezdili jsme do něj nakonec celý měsíc. Po výstavách s námi cestoval i Docíkův syn Arnold a byl velmi úspěšný. Naše parta si vedla výborně. Stellinka - 4x EX1, 4X CWC, Best Bitch, BOS. Lexinka - 5x EX1, 5X CWC, 2x resCACIB, 2x CACIB, Best Bitch, BOB. Docík - 4x EX1, 4x CWC, 1x resCACIB, 2x CACIB, Best Dog, 2x BOS, BOB.

 • Národní výstava Klatovy, 1. 7. 2023, rozhodčí Sina Horatiu-Mihai (RO). Hlavním cílem naší výpravy byla večerní návštěva u Švecových a po cestě jsme se stavili v Klatovech, kde byla na hrbolatém plácku výstava. Nakonec to dopadlo skvěle. Holky i Docík - V1, CAC.
 • Mezinárodní výstava Mladá Boleslav, 19. 8. 2023, Laurent Heinesche (LUX). Opět Mladá Boleslav a tentokrát s novinkou. Lexinka byla poprvé v třídě čestné. Má již ČR Šampiona a Grand Šampiona, a tak jsme se rozhodli, že ji budeme vystavovat zejména v třídě čestné (pokud je na výstavě vypsána) a tak uvolníme místo dalším fenám. Jak naše mimina dopadla? Stellinka - V1, CAC, resCACIB. Lexinka - V1, BIS3 v třídě čestné, Docík V2, resCAC. 
 • Mezinárodní výstava Floracanis Olomouc, 9. 9. 2023, rozhodčí Vladimír Piskay (SK). V Olomouci je vždy krásně. Výstaviště připomíná rozkvetlou zahradu, pán na parkovišti mluví krásnou Hanáčtinou, prostě idylka. Stellinka - V1, CAC, CACIB, BOS, CAC ČMKU. Lexinka opět v třídě čestné - V1. Docík - V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU.
 • Mezinárodní výstava Karlovac, 30. 9. a 1. 10. 2023, rozhodčí Erica Bakker (NL) a Darko Drobnjak (SRB). Do Chorvatska jsme tentokrát vyrazili jen se Stellinkou. Lexinka i Docík jsou v Chorvatsku již Šampioni a Grand Šampioni. Čekalo náš romantické ubytování u vodopádu a  perfektně připravená výstava. Stellinka - 2X EX1, 2x CAC, resCACIB, CACIB, BOB, BIG3 (!). Julinka soutěžila v Junior Handlingu, který posuzovali legendy handlingu Juraj Sokolic a Ante Lucin. Oba dny Julinka získala první místo a tak vznikla tato památná fotografie s Antem. První den Julinka soutěžila s Primem (bratr Stellinky) a druhý den se Stellinkou.
 • Mezinárodní výstava TrioCACIB Praha, 8. 12. 2023, rozhodčí Mark Wibier  (NL). Na podzim jsme ve výstavách trochu zvolnili a věnovali se psím sportům. Ale o tom se více dozvíte v jiném článku. Poslední výstavu roku 2023 jsme si ale nenechali ujít. Stellinka - V1, CAC, CACIB, BOS. Na fotografii je se Stellinkou a Julinkou naše nejlepší kamarádka a nej chovatelka Martina Švecová

Na závěr musíme zmínit společné úspěchy Lexinky a Docíka, které jako pár krásně vystavuje Julinka. Za rok 2023 společně získali:

 • 11x první místo
 • 7x druhé místo
 • 4x třetí místo

Celkově tedy společně stáli 22x na bedně!